Poprzedni temat «» Następny temat
HAPPENING FORUMOWY- ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU
Autor Wiadomość
siou

Wysłany: 2010-10-23, 14:07   HAPPENING FORUMOWY- ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

Patrząc na ostatnie wypadki i żenującą manipulację medialną, w wyniku
której już udało się "cwanym" mediom nazwać Tomasz O. "dopalaczowym lobbystą",
wydaje Nam się, że walka o normalność w Polsce będzie wyjątkowo długa i
trudna. Dlatego postanowilismy rozpropagować taki konkurs (na rysunki, żarty,
kawały), skupiając ludzi na forum, których głównym
zadaniem jest nabijać się z systemu?

Przyklady ponizej:

http://img651.imageshack....51/ankietar.jpg

http://img838.imageshack....prezydencja.jpg

Oywatel . rrr.

ZAPRASZAMY DO ZABAWY

Serdecznie pozdrawiam,
Obyw. rrr.

WSPIERAJ NASZE DZIAŁANIA POPRZEZ ZAKUPY W NASZYCH SKLEPACH
sioubiz.pl,sidbank.pl,sensibank.pl,pestkashop.pl,

beretta_1 

Wysłany: 2010-10-23, 23:07   

[/code]

calkiem_nowy 

Wysłany: 2010-10-24, 11:43   

Witajcie,

skoro ziobryści i kaczki dziwaczki nie zakazały jeszcze internetu, to chciałbym zwrócić Waszą uwagę na pewien pomysł. Nie mam pojęcia na ile jest on szalony i czy w ogóle odniesie jakiś sukces.

Obserwując od pewnego czasu działania naszych władz, dochodzę do jedynego wniosku do jakiego mogę dojść. Wszelkie próby rozmawiania z naszymi "wybrańcami narodu" w sposób racjonalny, pisanie do nich mądrych i logicznych listów, apeli podpisanych przez uczonych, myślicieli, idealistów i wszystkich ludzi, którzy widzą to co oczywiste, są bezcelowe. Jeśli argumenty profesora Krajewskiego, wyłożone w sposób naukowy są odrzucane i premier wyskakuje jak filip z konopi w TOK FM bełkocząc swoje stereotypy o prohibicji, to mamy dwa wyjścja:

1) premier nie przeczytał listu sygnowanego przez prawdziwe autorytety w dziedzinie uzależnień

2) przeczytał, zrozumiał, doskonale wie o co chodzi, ale pogoń za słupkami poparcia nie pozwala mu na chwilę prawdy i idzie w zaparte wiedząc, że każde zaprzaństwo i populizm jakiego się teraz dopuści będzie mu, z racji specyfiki opozycji, odpuszczone.

W obu przypadkach mamy do czynienia ze stroną, której nie zależy na tym, by słuchać mądrzejszych.

A skoro władza ma gdzieś inicjatywę obywatelską i pokazuje obywatelowi gdzie jego miejsce, skoro jaśniepan hrabia wychodzi do motłochu i nie dopuszcza do inicjatywy zbierania podpisów, bo nie mieści sie w jego hrabiowskiej głowie to, że obywatele mają swoje prawa i O ZGROZO mogą sie organizować. Skoro w politycznym, zakutym łbie nie może wykiełkować ten prosty fakt, że wsadzanie do więzienia dorosłego obywatela za palenie trawki stanowi pogwałcenie konstytucyjnych praw obywatelskich, i jest to coraz rzadziej spotykane w cywilizowanym świecie, to trudno znaleźć metody walki z takim dziwadłem. No bo co obywatel może zrobić "grupie trzymającej władzę", która śmieje mu się w twarz i traktuje go jak zero?

Jedynie może ich wszystkich wyśmiać.

I stąd moja inicjatywa, której będąc Czechem, Portugalczykiem, Holendrem, Niemcem, Hiszpanem...( i tak dalej) nie musiałbym się dopuszczać.

Jestem Polakiem, żyję w głupim kraju, rządząnym przez głupich ludzi. Oto na moich oczach toczy się dyskusja czy za in-vitro powinno się wsadzać ludzi do więzienia. To ja tu wyskakuję z Konstytucją i żądam uznania prawa do palenia trawki, a w telewizorze widzę dyskusję o delegalizacji in-vitro? Popierdoliło mnie? Z czym ja wyskakuję?? Jeszcze powinienem dodać, że człowiek ma prawo do eutanazji!

:) Żona leci z ciśnieniomierzem.

Dlatego, by nie dostać zawału od wszechobecnego debilizmu, docieram oto do sedna sprawy, do swojej utopijnej wizji świata idealnego, gdzie króluje logika, a nie zabobon, gdzie naukowiec ma najwięcej do powiedzenia na tematy naukowe, a nie na pół skretyniały na pół "chytry" polityk. Gdzie śmiech zwycięża z systemem.

Wyśmiejmy ich! Komuna upadła, bo stała się śmieszna. Wiem, że wtedy cała bogoojczyźniana, drewniana i skrzypiąca machina było po stronie śmiejących się, a teraz będzie tam gdzie stało ZOMO:). I dobrze, moherstwo to dopiero temat do żartów. A że nasz premier ostatnio coraz częściej przymierza beret i pyta nas czy mu w nim do twarzy, to mu odpowiedzmy. Do twarzy ci Donku w moherowym berecie. Rzekłbym nawet, że zaczynasz stanowić istotę moherowego berectwa, że dopiero teraz termin "moherowa koalicja" nabiera kolorków i nasiąka treścią.

Dlatego będę ciągnął na garbie swoję utopię. Garb mi urusł od pracy dla tego kraju, od płacenia na niego daniny, od finansowania moimi podatkami ścigania ludzi z gramem zielska, czyli ścigania ... mnie (to ci dopiero schizofrenia).

A moze tak?:

1) otwórz paintbrush albo jakie inne linuksowe
2) walnij jakieś tło
3) i jedziesz! masz cakowita dowolność! Narysuj na przykład gadającą głowę. Niech ona coś powie głupiego, śmiesznego, żenującego, zabawnego...
4) jak uważasz, ze smieszne to dawaj to na forum
5) znasz kawał? dawaj go tutaj.

Nie chodzi o szczyty profesjonalizmu, ale o nową płaszczyznę walki z tym dziwacznym systemem.

PS. zdjęcie premiera z artykułu TUSK JAK PITERA - bezcenne:)

obywatel.trzyer

tkm.png
Plik ściągnięto 12 raz(y) 58,69 KB

Radeg

Wysłany: 2010-10-27, 18:11   

Cześć,
Ja jednak, zamiast tego typu akcji proponowałbym rzeczywiste wyśmianie naszego rządu. Co konkretnie mam na myśli? Otóż mam na myśli zrobienie czegoś takiego:

1. Bierzemy kartkę i robimy szkic rysunku, który ma na celu wyśmiać polityków, czy konkretnego polityka ze względu na głupotę, która powstaje w parlamencie np. delegalizację trawy, czy innych absurdalnych ustaw. Najlepiej zastosować karykaturę i wyraźne, napisane prostym językiem przesłanie, by każdy głupi zrozumiał o co chodzi
2. Otwieramy program graficzny, kto chce, paint, kto chce, photoshop, cokolwiek
3. Tworzymy nasze dzieło według szkicu z naciskiem na przesłanie
4. Drukujemy je elegancko w nakładzie najlepiej kilkudziesięciu sztuk. Mile byłyby widziane większe rozmiary papieru niż A4, o ile to możliwe
5. Zawijamy elegancko w koszulki, żeby deszcz nie sprawił, że papier zostanie zniszczony
6. Przyklejamy, na przykład w nocy, by policja nie widziała, na przystanki, czy inne publiczne miejsca, gdzie dużo ludzi się zbiera
7. Ludzie widzą i czytają to
8. Profit

Uwaga! Ludzie lubią śmiech. Karykatura i przesłanie musi być prawdziwe, ale z humorem! Ludzie widząc takie napisy podświadomie zrozumieją, jaki jest naprawdę Tusk, jacy są inni, można przy okazji im wtłoczyć do głów, że zioło wcale nie jest takie złe i tak dalej. Opcji jest multum! Pamiętajcie, że media zrobią wszystko, by manipulować ludźmi. W taki sposób, jak napisałem, można choć cząstkę ich nawrócić na normalny tok rozumowania.

Pozdrawiam.

jocker

Wysłany: 2010-10-27, 21:36   

Tak mi do glowy przyszlo :)

calkiem_nowy 

Wysłany: 2010-10-27, 22:25   

Witaj Radeg,

bardzo słuszna uwaga. Rozumiem to tak :)

1. ogłaszamy konkurs na najzabawniejsze rysunki satyryczne
2. równolegle ogłaszamy "przetarg" na najlepszą drogę do rozpropagowania rysunków (metoda przystankowa jest więc pierwszym kandydatem)
3. rysunki, które zwyciężą są rozpowszechniane metodą, która zwycięży :) przez uczestników konkursu oraz wszystkich chętnych

Pozdrawiam,
obywatel.trzyer

WRF 
ARMIA KONOPNA

Wysłany: 2010-10-28, 07:47   

zajebiste;) od następnego tygodnia biorę się do pracy ;)

www.federacja-anarchistyczna.pl

cnxx 

Wysłany: 2010-10-28, 23:09   

i do tego mozna je rozpowszechniac nie tylko tutaj ... komixy , demoty .Sporo ludzi z tego korzysta.

calkiem_nowy 

Wysłany: 2010-10-29, 07:40   

cześć cnxx,

dokładnie. Inny przykład to forum gazety.pl. Dziesiątki tysięcy ludzi dziennie czyta, pisze, wścieka się, nabija, itd. A linki tam nie są usuwane. Czyli jeśli uda nam się stworzyć przestrzeń, do której wrzucamy najlepsze pomysły, to każdy z naszych, jeśli pisze jakiegoś posta, może dołączać też linki. Widziałem wielokrotnie ludzi zaangażowanych linkujących do artykułów Wolnych Konopi.

Czyli kolejnym, oprócz metody przystankowej pomysłem rozpowszechniania naszej inicjatywy jest stworzenie czegoś w rodzaju galerii Wolnych Konopi. Przetarg na "najlepszą metodę" oczywiście nie oznacza wybrania tylko jednej z nich. Działając na wielu frontach, rozpowszechniając rysunki najlepsze, stwórzmy sytuację, gdzie mozliwie największa grupa ludzi zastanowi się choć przez chwilę nad sensem prohibicji.

Ale tutaj ważna uwaga. Bardzo ważnym elementem takiego podejścia jest "opakowanie" naszej galerii w sposób zjadliwy dla zwykłych ludzi. Galeria musi być kolorowa, jasna i niestety motywy liścia w tle nie są na niej wskazane. Jeśli chcemy uzyskać efekt sympatii oglądającego, to musimy zrezygnować z czegoś, co kojarzy sie tak jednoznacznie przestrachanemu ludowi, któremu przez lata wmawiano, że liście konopi to śmierc i pożoga.

pozdrawiam,
obywatel.trzyer

kuchnia.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 68,46 KB

calkiem_nowy 

Wysłany: 2010-10-29, 08:07   

A oto hasło z najnowszego wydania Słownika Współczesnego Języka Polskiego (SWJP):

strzelać donki - szoty - to wypowiadać opinie nieprzemyślane, naiwne bądź utopijne; zwrot zwykle odnosi się do wypowiedzi wysokich urzędników państwowych; przykłady donkiszotów to chemiczna kastracja pedofilów lub słynne hasło "sypnij dilera"

[/b][/i]

calkiem_nowy 

Wysłany: 2010-11-02, 13:23   

Dobra poddaje się:) Nieudolnie próbowałem wstawić obrazek w taki sposób jak zrobił to jocker, ale jak widać poniżej bez efektów:). Skopiowałem nawet jego posta, wstawiłem swojego linka i ... nic:)

HTML nigdy za mną nie przepadał :)

[url=http://img33.imagesh...s/i/forumxq.jpg

// Nadchodzę z pomocą :mrgreen: - AdM0407

calkiem_nowy 

Wysłany: 2010-11-03, 14:39   

dzięki za pomoc :)

czy chodziło może o rozmiar tego pliku? Pytam, bo będę niebawem próbował również i inne obrazki z tamtej galerii pokazać tutaj na forum, coby stanęły do konkursu.

pozdrawiam,
ob.rrr

AdM0407 

Wysłany: 2010-11-03, 19:59   

Masz taki przycisk jak "IMG" przy edycji wiadomości. Klikasz, wklejasz link bezpośredni do zdjęcia -> OK... i jest :P

calkiem_nowy 

Wysłany: 2010-11-03, 20:05   

hehe, dałbym sobie rękę odjąć, że próbowałem :) dzięki

calkiem_nowy 

Wysłany: 2010-11-03, 20:10   

Odpowiedz do tematu